ܓ✿ـــــــــــ راه بیداری ـــــــــــܓ✿
هرشب بایک پست جدید 
?ــــــــــــــــ راه ـــــــــــــــــ?
امکانات وب
انتشار هجدهمین نشريه راه بيــداري
89272402565319416609.jpg

کـد لــوگــوي مــا
اخـــــــــــــبار
از حدود یک سال پیش تدریس دین اسلام در 44 مدرسه ابتدائی در ایالت راین وستفالن آلمان به صورت آزمایشی آغاز شد.

خانم "سلیفا لورمان" وزیر آموزش و پرورش این ایالت پس از گذشت یک دوره یک ساله از این طرح می گوید: علی رغم تمام سختی هایی که با آن روبرو بوده ایم اما از انجام آن بسیار خرسندم.

وی در اظهاراتی می گوید: این طرح در راستای تصمیمات دولت در احترام به حقوق شهروندان مهاجر مقیم آلمان و فراهم آوردن فرصتی برای دانش آموزان مسلمان جهت فراگیری دین خود اجرا می شود همانگونه که دانش آموزان ادیان دیگر نیز از آن برخوردارند.

وی افزود در حال حاضر شورای هماهنگی مسلمانان آلمان در این آموزش با ما همکاری می کند و به سوال های دینی مطرح شده پاسخ می دهد، و مشکلی که سالها با آن روبرو بوده ایم به این وسیله حل شده است. علی رغم اینکه مجموعه ما هنوز آنچنان بزرگ نیست اما من از خوشحالی دانش آموزان بسیار شگفت زده ام افتخار آنها به فراگیری اسلام با زبان آلمانی به آنها قدرت می بخشد؛ همانگونه که این دانش اموزان می توانند آموخته های خود را به والدین و همسایگان آلمانی خود انتقال دهند و این یعنی اینکه مسمانان در این ایالت مورد قبول واقع و در جامعه ادغام شده اند.

وی در خصوص مذاهب مختلف اسلام و چگونگی تدریس آن در مدارس گفت: مفاد آموزش های اسلامی در این مدرسه را من تعیین نمی کنم بلکه شورای هماهنگی مسلمانان آلمان مسئول این امر است و این شورا پس از مشورت و بررسی، نمونه ای ارائه می دهد. 

http://s3.picofile.com/file/7553606341/%D8%AC%D8%AF%D8%A7_%DA%A9%D9%86%D9%86%D8%AF%D9%87_%D8%B9%D8%A7%D8%B4%D9%88%D8%B1%E2%80%8B%D8%A7.gif


راهنما: ورود, موفقیت آمیز, اسلام, مدارس ابتدایی آلمان, تصاویر
[ پنجشنبه چهاردهم شهریور ۱۳۹۲ ] [ 18:24 ] [ هــادی ]
.: طراح: راه ييداري :.
سخن مدير

به نام خدا
باسلام
به وب ܓ✿ـــــــــــ راه بیداری ـــــــــــܓ✿ خوش آمديد
براي ارشيو نشريهܓ✿ـــــــــــ راه بیداری ـــــــــــܓ✿ به موضوعات مطالب و
براي مطالب بيشتر به آرشو هفتگي (قسمت پايين سمت راست) مراجعه كنيد
لوگوي دوستان